• Ново
814.095. Кружен Нос Малку, Стебло, Радиус, Карбид-Врв

814.095. Кружен Нос Малку, Стебло, Радиус, Карбид-Врв

DEN 207.20

Износ
Това е достапна

Украсете ги вратите, фиоките, панелите или која било рамна површина со овој цмт круг на носот. Создадете жлебови во секој композит од дрво или дрво. Омилена ставка за професионални креатори на знаци, изработувачи на занаети и хобисти. Овој бит има супер-цврсто супериорно челично тело, Нелеплив Портокалов Штит И рабови за сечење изработени Од Индустриски Хром Карбид Со Висока Густина На Синтерување за долготрајни перформанси. По тестот извршен од Магазинот Вуд, цмт портокаловите битови се оценети како први севкупни битови на рутерот во споредба со другите брендови. Од Производителот Персонализирајте ги вратите, фиоките, панелите или која било површина што ќе ја изберете со свој мотив за потпис. ЦМТ кружни делови Од Носот во цврст карбид или со флејти со врвови од карбид ви овозможуваат да креирате гравирање во кој било производ од дрво или дрво. Ние нудиме комплетен избор на дијаметри и длабочини на сечење за да можете да ги постигнете саканите ефекти. Монтирани на вашиот рутер маса, ќе можат да работат до 1-1/4" во длабочина. За уште подетални украси, ние исто така нудиме врвни битови за лежишта-користете свој образец со еден од овие битови за да произведете навистина уникатни врати и фиоки. Омилена ставка за професионални креатори на знаци, изработувачи на занаети и хобисти. Пребарајте по ставка број погоре за нашите Комплети За Кружен Нос од 3 парчиња 814.001.11 (1/4" стебла), или 814.501.11 (1/2" стебла) Овие парчиња со цврст карбид или карбид ви овозможуваат да создадете жлебови во кој било производ од дрво или дрво. За уште покомплексни украси, ние исто така нудиме врвни битови за лежишта-користете свој образец со на од овие битови за да произведете навистина уникатни врати и фиоки. Омилена ставка за професионални креатори на знаци, изработувачи на занаети и хобисти.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата