• Ново
Сосема Добро

Сосема Добро

DEN 1.67

Износ
Това е достапна

Ограничен 180гм аудиофил винил лп притискање во портата ракав со оригинални уметнички дела и лагер белешки. Блуз легендите 1969 пробив Албум Целосно Добро беше продуциран Од Бил Шимчик кој продолжи да ги произведува Орлите. Идејата На Шимчикс беше да се претераат жиците До Возбудата Ја Нема, најпродаваната од сите Б. Б. Кралеви 45. бавниот и жлебен милион-продавач, блуз со дванаесет барови, стана неговата најистакната песна со потпис, достигнувајќи ја позицијата #3 на Топ 100 Поп-топ листите На Рс, останувајќи таму два месеци. Во споредба со неговите претходни снимки за Браќата Бихари, Целосно Добро го означува неговиот чекор во 70-тите години, освојувајќи нова публика обожаватели на вајт рок. Тој се отвораше за Ролинг стоунс, а таа година се појави и во Лондонската Кралска Алберт хол. Целосно Добро е цитат; навистина албумот што го натера светот да седне и да го забележи Б. Б. Кингкот; (Младенче Кода, Целиот Музички Водич). Поддржан од мала комбинација (со рогови подоцна додадени), Б. Б. Кинг е во врвна форма, свири гитара и пее најдобро! Целосно Добро се рангира меѓу најдобрите студиски албуми во целата негова кариера. Целосно Добро (Винил).

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата