• Ново
Карат Т.В. Дијамант 14KT бело злато три-камен невестински сет

Карат Т.В. Дијамант 14KT бело злато три-камен невестински сет

DEN 8959.84

Износ
Това е достапна

Додадете нежен допир на искра во вашата сакана личност кога ќе предложите со овој стилски и модерен невестински сет на три-камен Миабела. Изработено во бујно бело злато, прстенот за ангажман има три дијаманти со смарагд, сет на смарагд, во центарот со 16 кружни, дијаманти поставени од прсти (G-H, Si) кои се потпираат на групата. Соодветниот свадбен бенд прикажува 21 дополнителни дијаманти со тркалезна, поставена од пронг. Засилено со висока полска завршница, овој прекрасен дијамантски дво-парчен невестински сет го прави совршен додаток на секоја колекција на накит. Изработено во 14 KT бело злато. 1 КТ. Т.В. Дијамант. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : Си. Дијамантско сечење : смарагд и круг. Камења поставени од пронг. 2-парчен невестински сет. Вкупна ширина на опсегот : 3,7мм. Април Април. Накит Миабела : Со над 30 години искуство во создавање фин накит, Миабела го има она што го барате за да обележите посебна пригода со нешто што искра. Миабела - Хармонија во накит . Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата