• Ново
Јустард Елка Силиконски Торта Мувла Торта Фондан Чоколадо Мувла Пудинг Желе Рачно Изработени Ориз Топката Мувла Бр. 02

Јустард Елка Силиконски Торта Мувла Торта Фондан Чоколадо Мувла Пудинг Желе Рачно Изработени Ориз Топката Мувла Бр. 02

DEN 249.44

Износ
Това е достапна

Материјал : Силикон.Големина : 8.5*6.1*2.9 км.Боја : како што покажуваат сликите.Отпорност на температура -40 ° C до +230 ° C. Температура За мувла за торта : Безбедна од -104°F до +446°F(-40°C до +230°C).Забава за роденден или празнична забава, туш за бебиња или свадба! Заменете ги вашите хартиени чаши за торта, мувла за мафини, со нашата еколошки безбедна алтернатива.Безопасен, без необичен мирис, мек, лесен за демулдирање, избледен и лесен за чистење; издржлив за долготрајна употреба.Користете за калапи за бонбони, калапи за чоколади, калапи за колачи, послужавник за коцки мраз, калап за боички и калап за желе или како прелив за торта, украсување торта, совршен подарок за вашето семејство, деца или сакани.Описматеријал : Силикон.Големина : 8.5*6.1*2.9 км.Боја : како што покажуваат сликите.Отпорност на температура -40 ° C до +230 ° C. поради разликата во поставувањето на светлината и резолуциите, бојата на предметот може да биде малку поинаква од сликите.Ве молиме дозволете мала разлика во димензиите поради различно рачно мерење.1 * Калап За Торта За Новогодишна елка. Користете за калапи за бонбони, калапи за чоколади, калапи за колачи, послужавник за коцки мраз, калап за боички и калап за желе или како прелив за торта, украсување торта, совршен подарок за вашето семејство, деца или сакани. Калапот за торта за новогодишна елка може да ги задоволи вашите различни потреби, печејќи вкусна храна со доволна количина за вас. Сите работи лесно може да излезат, и ако седат една минута во топла (сапуница) вода, лесно се чистат со четка за миење садови, особено ако калапите се туркаат внатре кон надвор. Одобрен стандард за храна. Мека издржлива и повторно употреблива. Може да се користи со сите видови фондан за паста од шеќер во прав. Силиконски калапи кои се за правење висококвалитетни детали за колачи и кекси! Многу исклучителен дизајн на форма за украсување на вашата торта.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата