• Ново
Наскоро купете Целосна Рамка За Кревет За Кралица Со Фиоки, Доволно Простор За Складирање, Гроздобер

Наскоро купете Целосна Рамка За Кревет За Кралица Со Фиоки, Доволно Простор За Складирање, Гроздобер

DEN 4143.84

Износ
Това е достапна

Спецификација : . Бренд : Наскоро Купи. Боја : Гроздобер. Големина : Целосна/Кралица/Крал. Материјал : Лесонит Со Средна Густина, Метал. Посебна Карактеристика : Отпорен На Крцкање. Димензии на производот : 77.4 "L x 57.1" W x 42.2 "H/82.5" L x 63.4 "W x 42.2" H. Карактеристики : . Тивките ленти се прикачени на креветот со целосна големина на металната рамка во средината за да се спречат проблеми со бучавата. Секоја фиока има 2 фиксни навртки. Кога вметнувате, подигнете ја фиоката малку, така што навртките можат да се вклопат во дупките на рамката на креветот. Фиоките нема да се лизгаат автоматски кога рамката на креветот е затворена. Интегрираната метална рамка во средината го подобрува носивоста и стабилноста, овозможувајќи ви да спиете посигурно и поудобно. Вклучуваат : . 1 парчиња рамката за кревет со целосна големина доаѓа со четири отстранливи фиоки, обезбедувајќи доволно простор за складирање на постелнина, облека и додатоци. Кажете збогум на нередот и уживајте во уредна спална соба. Рамката на креветот е цврста со 13 тешки метални летви цврсто спакувани за да не обезбедат бучава или вибрации. Исто така, се одликува со 9 потпорни нозе за дополнителна стабилност, што го прави погоден за пена, латекс или пролетни душеци. Препорачаниот максимален капацитет на тежина е 700 килограми. Дизајнот погоден за корисниците вклучува силиконски ленти што не се лизгаат притиснати на летвите за да се спречи бучава. Едноделната метална рамка за кревет во средината ја подобрува носивоста, а пластичните стапала ги штитат подовите од гребнатини. Секоја фиока има 2 дупки за прицврстување за да спречи автоматско лизгање кога е затворена. Рамката на креветот може да се пофали со индустриски стил, со голема издржливост и стабилност. Гроздобер дрвени одбори додаваат природно и топло чувство во собата, создавајќи уникатен и шармантен декор ефект. Инсталирањето е олеснето со детални упатства, специјални алатки за склопување и нумерирани делови вклучени во рамката на креветот. Ова ви заштедува време и напор за време на инсталацијата, овозможувајќи ви брзо да уживате во удобна средина за спиење.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата