• Ново
првата нетоксична водоотпорна книга за меки крпи за мали деца, книга за брчки на допир за бебиња-играчки за рано образование-детски играчки за капење

првата нетоксична водоотпорна книга за меки крпи за мали деца, книга за брчки на допир за бебиња-играчки за рано образование-детски

DEN 271.84

Износ
Това е достапна

Нашите платнени книги можат да издржат безброј перење, што го прави чистењето едноставно и удобно.Во овие меки книги за бебиња има висококвалитетен сунѓер, кои имаат мек допир.Се чувствува ќе биде издадено пластично шушкање на хартија, главната функција е да го привлече вниманието на бебето.Бебињата ќе бидат привлечени од шарените обрасци и меките страници.Зошто читањето деца е толку важно?Со читање, ги фотографирате приказните во вашиот ум. Книгите можат да ве одведат каде и да сакате. Децата можат да добијат повеќе знаење за нештата преку книги и ќе генерираат поголема имагинација. Кога ја гледаат оваа детска платнена книга, тие ќе ги вежбаат мемориските мускули на децата и ќе им помогнат на децата да растат подобро.Првата книга за бебиња може да биде одлични алатки за вашето бебе да го препознае светот и да научи едноставни зборови и да го научи вашето малечко како се чувствуваат различните работи со допир со овие меки книгиголемината на книгата прилично возрасна дланка, а тежината е многу мала.Висококвалитетното дигитално печатење има повеќе светли бои, појасна илустра текстурираните ткаенини и светлите бои помагаат да се развие сетилната свест кај децата. Првата книга На бебето-првата книга За Бебиња го учи вашето малечко како се чувствуваат различните работи со допир со овие меки книги, гледајте како се возбудуваат кога допираат различна книга и ги учи на основно читање и разбирање, морски свет, животински свет, број, оваа книга за активности на ткаенина, исто така, ја стимулира меморијата на бебето од прва година. Безбедност-меки книги за бебиња изработени од ткаенини отпорни на солзи кои се издржливи и се перат. Нема потреба да се грижите опасни делови, оваа книга не е имаат остар работ. Материјалот што може да се пере може да го одржува производот чист. Исто така,секоја книга има рачка на страна, лесна за чување на шетач или ограда за бебиња. Смешни Книги За Доенчиња-момчињата или девојчињата ги сакаат овие играчки за рано учење. На страниците се кријат хартија за крцкање и шаша саундер, кои го поттикнуваат бебето да истражува и му даваат на бебето бескрајни часови забава. Светлите бои и контрастната позадина ќе го привлечат вниманието на бебето. Црно-белите обрасци, исто така, им помагаат на бебињата да ја развијат својата способност да го фокусираат своето внимание и концентрација. Одличните Подароци за книги Со Мека Ткаенина за Бебиња се доживотни и никогаш не стареат подароци за доенчиња и мали деца. Без оглед на возраста и полот што планирате да ги подарите, нашите меки книги за бебиња се идеални играчки за развој на новороденчиња за 0 - 12 месеци доенчиња ,совршен подарок за родендени и Божиќ.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата