• Ново
Пред-Сопственост Вива Празнина Од Кататонија

Пред-Сопственост Вива Празнина Од Кататонија

DEN 0.67

Износ
Това е достапна

0801056710321. Пред-Сопственост : Добра состојба. ЦД. Шведските кралеви на мракот и несреќата се враќаат со можеби нивниот мст избалансиран излет. Две години откако Обесхрабрените означија пресврт од мрачниот метален осакатување на претходните записи uch Како Танц На Декемвриските Души И Денот На Храброто Убиство, Вечерашната Одлука На 2000 и Последниот Фер Договор На 2001 Слезе ја издлабија уникатноста во нивниот звук. Еве еднакви делови темно готски поп, дробење тешки карпи, текстурирани тастатури, литни поп мелодии, убаво изработени песни со уникатна динамика и извајани звучни средини за нивно опкружување и мрачна, дури и мрзлива тема. Иако е вистина дека обожавателите на најраниот материјал на бендот можеби нема да се вратат на преклопот Со Вива Празнина, оние што пристигнаа од Обесхрабрените ќе бидат уште повознемирени. Главната разлика помеѓу Вива Празнината и нејзините непосредни претходници е тоа што бендот донесе повеќе рокистичка предност за да ги изедначи текстуралните звучни пејзажи. Овој е дефинитивно потежок проверете го воведот за дробење коски на "Дали Ќе Пристигнам" или мостот на рефрените на отворачот на албуми " Духот На Сонцето."Испораката На Вокалистот Џонас Ренксе е јасна и длабоко експресивна за атмосферската музика на бендот и останува добро во рамките на нејзиниот тенорски опсег. Гитаристите Андерс Нистром и Фред Норман добро се надополнуваат со тоа што и двајцата се добро упатени во вртливи, засенчени огромни звуци на гитара и ниту претерување; тие се здружуваат за да создадат топол, нејасен ѕид од бучава што е еднаков на делови разорно напнат, но топол и полн со мелодичен изум. (Ова е прекрасно прикажано на "Изгори Го Сеќавањето" и " Соучесништво.Делот за rам На Даниел Лилјеквист на тапани И Матијас Норман на бас е подебел и месен од кој било во хеви метал пелтечениот стоп-и-почеток на "Одење По Жица" нуди заоблена основа која не се откажува од својата моќ на удирање во инаку аголна, но воздржана мелодија. Другото нешто што Ја издвојува Кататонија од сите нејзини врсници со можен исклучок На Анатемата На квартетот Ливерпул е текстот на бендот. Практично секоја песна овде ќе го натера слушателот да влезе во дијалог Со Ренске бидејќи нуди набудувања за сѐ, од испрашување на правото на континуирано постоење до одмазда до решителност до тага до отуѓување од политички и социјални дистописки катастрофи, па дури и до трошки надеж во пустелијата. Вива Празнината е динамично вознемирувачко и интелектуално барано, но музички достапно патување до темната страна и назад, полно со славни рифови, сложени хармонични сензибилитети и ранлива, но на крајот моќна брутална сила. Том Јурек, Preи Претходно Во Сопственост На Вива Празнина (ЦД 0801056710321) Од Кататонија.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата