• Ново
Hatfield квалитет mea hatfield италијански колбас за слатко јаже

Hatfield квалитет mea hatfield италијански колбас за слатко јаже

DEN 95.68

Износ
Това е достапна

Хетфилд Слатка италијанска колбас е класично, сочно јаже со колбаси, што е холандски стил во земја, зачинет за да донесе свеж, смел вкус право на вашата маса. Ова јаже за колбаси може да се готви на скара, или на шпоретот или како целина или на парчиња. Нашиот производ е свеж, никогаш замрзнат, за да се зачува супериорен квалитет и вкус. Без разлика дали ви се допаѓаат слатки или зачинети, во јажиња или врски, нашата колбас е едноставно најдобра. Хетфилд е бизнис во сопственост на семејство. Оваа вкусна свежа колбас овозможува да се направи вечера помалку за готвењето и повеќе за семејството. Глутен бесплатен и без msg. Свинско месо со залог : Ние сме водени од убедување дека нашиот бизнис не е само за нашите квалитетни производи, но станува збор за нашата посветеност на нега на животни и одговорност на нашите земјоделци, заедница и вас! Без риба Хетфилд квалитет меа hatfield италијански сладок јаже колбас без риба.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата