• Ново
Некоја Забава Вечерва

Некоја Забава Вечерва

DEN 527.52

Износ
Това е достапна

НЕКОЈА ЗАБАВА ВЕЧЕРВА ТОМ 2 : ПРИКАЗНАТА ЗАД СЦЕНАТА ЗА ТОА КАКО БИТЛСИ ЈА ПОТРЕСОА АМЕРИКА. Северноамериканските турнеи На Битлси го свртеа бизнисот со забава на уво и засекогаш го сменија пејзажот на индустријата за концертни турнеи. Во февруари 1964 година, откако конечно постигна хит број еден Во Америка, Фаб Четири дојде во земјата со големи надежи, настапувајќи На диво популарното Шоу На Ед Саливан и Во Њујорк и Во Мајами и свирејќи концерти Во Карнеги Хол и Вашингтон Колосеум. За само петнаесет кратки денови, Битлси ја освоија Америка. Битлси направија историја на музика-забава со Нивните Северноамерикански турнеи од 1964 до 1966 година. Некоја Забава Вечерва! Приказната Зад Сцената За Тоа Како Битлси Ја Потресоа Америка : Историските Турнеи од 1964-1966 година е сеопфатен сет со два тома што ви дава град-по-градски синопсис на активностите на групата додека патуваа низ Соединетите држави и Канада за нивната револуционерна серија концерти. Од шоуто На Палатата На Кравите Во сан Франциско на 19 август 1964 година, преку нивните последни настапи во живо Во познатиот Парк Свеќник во тој град на 29 август 1966 година, овие книги ја покриваат музиката и лудилото што ги карактеризираше трите Северноамерикански турнеи На Битлси., Со стотици фотографии и слики од ретки сувенири, тоа е навистина дефинитивната референца за она што е веројатно најважниот период во долгата и ликвидациона кариера на Битлси. Ќе прочитате за преговорите зад сцената, осакатувањето на аеродромите и хотелите и дрските цитати доставени на прес-конференциите. Исто така, ќе прочитате за актите за отворање, концертите и приказните зад емисиите низ очите на Битлси, нивната придружба, промоторите, емсеите и обожавателите. Никогаш порано Северноамериканските концерти На Битлси не биле опфатени во таква длабочина. Ако сте биле сведоци на манија од прва рака, ќе ја доживеете возбудата на страниците на овие книги. Ако сте родени премногу доцна за да бидете дел од тие денови на халсион, ќе научите како било да ве однесе и понесе феноменот на најголемиот музички чин на сите времиња. Кога се е кажано и направено, Некоја Забава Вечерва е почит на навивачите-првата генерација и пошироко. Погледнете внимателно во лицата на навивачите во оваа книга; тие можат да бидат ваши пријатели, родители, баби и дедовци - па дури и вие! - но, заедно, тие ја натераа Битлманија да се случи. Прицврстете го појасот и уживајте во оваа сеопфатна историја! • Автор : Чак Гундерсон • ИСБН : 9781495065682 • Формат : Мека • Датум На Објавување : 2016-09-01.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата