• Ново
Црвеноглав Странец

Црвеноглав Странец

DEN 2.67

Износ
Това е достапна

Црвеноглавиот Странец На вили Нелсон Можеби е најчудната произведена блокбастер земја, концепт албум за проповедник во бегство откако ја уби својата почината сопруга и нејзиниот нов љубовник, раскажан целосно со кратки песни и крајно минимална поддршка. Тоа е пркосно антикомерцијално и бара интензивна концентрација сите причини зошто никој не мислеше дека тоа ќе биде хит, приказна поврзана со белешките на чет Флипо за преиздавањето во 2000 година. Сепак, тоа беше феноменален блокбастер, кој продаваше милиони примероци, воспоставувајќи го нелсон како суперѕвезда уметник за снимање самостојно. И покрај целиот свој успех, сепак останува бодлив, тежок албум, правејќи го прошараниот концепт На Фази и Фази да звучи сјајно во споредба. Тешко е затоа што е старомодно, звучи како приказна раскажана околу каубојски камперски оган. Сега, сето ова добро се чита на хартија, и има многу да се восхитувате во интимната коцка На Нелсон, но тоа е навистина неостварливо, бидејќи темите малку се мешаат и самите мелодии се малку голи. Тоа е несомнено карактеристични дела и тоа звучи повеќе карактеристични со секоја измината година но, тоа е строго интелектуален триумф и, по пар албуми кои беа музички и интелектуално звучни, тоа е малку разочарување, без разлика колку беше успешно. Стивен Томас Ерлевин, Музички Водич.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата