• Ново
1. Карат Дијамант Вечноста Свадба Бенд Прстен ВО 14к Бело Злато

1. Карат Дијамант Вечноста Свадба Бенд Прстен ВО 14к Бело Злато

DEN 6399.20

Износ
Това е достапна

Полиран јасни 14 каратно бело злато е основа за неверојатен гроздобер стил дијамант вечноста свадба бенд кој 28 пенливи дијаманти 1.00 карат (боја H-I, Јасност I1-I2) вкупна тежина.1.00 Карат (ctw Боја H-I, I1-I2) Дијамант Вечноста Свадба Бенд Прстен ВО 14k Бело Злато Убаво изработени во 14k бело злато со Полиран Финиш. Тип на камен : Дијамант; Боја : Н-и; Јасност : И1-И2; 0,999 ЦТВ; Количина : 28; Брилијантен Крој; Тркалезна Форма; Природно. Оваа ставка бродови директно од САД. Ако не сте целосно задоволни, едноставно вратете се за 100% поврат. Дијамантот Е Роден Камен За Месец април. Овој Дијамантски Свадбен Бенд е совршен подарок за секоја невестинска свршувачка, свадба, роденден, годишнина, празници, благодарам, размислување за вас или од која било причина. SKU : 08 QGG0020100 W-6. Оддел : Возрасни-Женски.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата