• Ново
Дијамант Камен Крал 0. Кт Круг Кабохон Бел Етиопски Опал Г-Х Лабораторија Одгледуван Дијамант 10к Бело Златен Прстен Со Огради Од Жолто Злато

Дијамант Камен Крал 0. Кт Круг Кабохон Бел Етиопски Опал Г-Х Лабораторија Одгледуван Дијамант 10к Бело Златен Прстен Со Огради

DEN 9055.84

Износ
Това е достапна

Нашиот Бренд : . Четири Генерации, од 1903 година нашето семејство се гордее со испорака на највисок квалитет На Фин Накит. Секој Камен Камен Кралот парче е уметничко дело. Обезбедуваме уникатно оптимално искуство за купување за нашите клиенти. Сите наши парчиња поминуваат низ интензивен и ригорозен процес на контрола на квалитетот во нашата домашна канцеларија во Њујорк за да се осигураме дека нашиот накит е до стандард и изграден да трае. Што Нудиме : . Гем Стоун Кинг има широк спектар на фини парчиња накит Од Приврзоци, Веренички Прстени, Обетки и Нараквици, сите се достапни во огромна разновидност На Камења, Камени Бои, Благородни Метали Од 10к, 14к, 18к Злато и 925 Сребро. Гем Стоун Кинг Е Водечки Онлајн Накит Трговците на Мало. Грижа За Накит : . Бидете сигурни да се грижите за вашиот накит. Избегнувајте носење накит во вода. чувајте го подалеку од парфеми и лосиони бидејќи тоа може да предизвика абење. Секогаш чистете го накитот во топла вода со сапун. Пакување : . Скапоцен Камен кралот предмети сите доаѓаат во брендирана амбалажа која е внимателно избрана за купениот предмет. Сите наши предмети доаѓаат во соодветно пакување, осигурувајќи дека се подготвени за подароци по пристигнувањето. Нашето пакување се движи од прекрасни картонски кутии со влошки од пена за безбедност, до елегантни кутии за завршна обработка од цреша со кадифени влошки.IJM-0837-RCAB-EO-W-LQ1-LQ1-WG10 K-S6производствени Информации. Вкупна Каратна Тежина : 0,87. Метален Тип : Цврсто 10к Двобојно Злато. Тип На Ставка : Веренички Прстени. Мерења : Централен Камен : 6 мм, Мали Камења : 1,2 мм и 1,5 мм. Големина На Прстенот : 6. Тип На Поставување : Огради. Главни Камени Информации. Каратна Тежина : 0,56 Кт. Тип На Дијамант : Етиопски Опал. Боја : Бела. Јасност : ААА. Метод На Лекување : Не Се Третира. Облик : Круг Кабохон. МЕРЕЊА : 6Х6 мм. Број На Камен : 1. Дополнителни Камени Информации. Каратна Тежина : 0,01 Кт. Тип Дијамант : Лабораторија Расте Дијамант. Боја : Г Х. Јасност : Наспроти 2 Си1. Метод На Лекување : Не Се Третира. Облик : Круг. Мерења : 1. 2Х1, 2 мм. Број На Камен : 16. Дополнителни Камени Информации. Каратна Тежина : 0,02 Кт. Тип Дијамант : Лабораторија Расте Дијамант. Боја : Г Х. Јасност : Наспроти 2 Си1. Метод На Лекување : Не Се Третира. Облик : Круг. Мерења : 1, 5Х1, 5 мм. Број На Камен : 12. Оваа ставка е гордо направена по нарачка во САД. 100% Гарантирано Задоволство.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата