• Ново
Графика Како Ѕвезда

Графика Како Ѕвезда

DEN 281.60

Износ
Това е достапна

2012 албум Од пејачот/текстописец Со седиште Во Колорадо. Графиката Како Ѕвезда се базира на песните На Американската поетеса Од 19 век, Емили Дикенсон. Џозефина поставува скалила мелодии под збирката скапоцени Камења На Дикенсон и ги пее со изгорена душевност како виолетовите зајдисонца толку често опишани во песните. Планините масачусетс бисерните пајажини и народниот херој Вилијам Тел се присутни на овој незаборавен состанок На дикенсон посеј и Ја Поттикнуваат музиката правејќи природна и неизбежна целина. Г-ѓа Фостер е уметница родена Во Колорадо, чие текстописство црпи од далечните агли на музичкиот спектар за да формира навистина единствено дело. Графички Како Ѕвезда.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата