• Ново
Трговска марка ликовна уметност „алпско розова“ платно уметност од Мајкл Бланшет Фотографија, Бела мат, рамка за бреза

Трговска марка ликовна уметност „алпско розова“ платно уметност од Мајкл Бланшет Фотографија, Бела мат, рамка за бреза

DEN 2.67

Износ
Това е достапна

Уметник : Мајкл Бланшет Фотографски предмет : Пејзан -пејзаж : Современа трговска марка ликовна уметност „алпска розова“ уметност од Мајкл Бланшет Фотографија, Бела мат, Бреза Рамка : Уметник : Мајкл Бланшет Фотографија. Тема : пејзажи. Стил : современ. Тип на производ : Рамка од бреза, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко парче има сино небо со розови облаци што се рефлектираат на сè уште езерската површина подолу. Печатење на giclee под акрилик во рамка од дрво од бреза. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матка и доаѓа во рамка од дрво од бреза. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата