• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Табела“, ја направив врамена уметност по пекара во боја

Трговска марка ликовна уметност „Табела“, ја направив врамена уметност по пекара во боја

DEN 2601.60

Износ
Това е достапна

Уметник : Пекара во боја на бои : Флоралстајл : Современа Производ Тип : Рамка од бреза, бела матка, акрилитис подготвена за обесеност, измешано врамено уметничко парче има змеј што лебди близу сино и бело цвеќиња во декоративна вазна.А 7x7 gicle print под акрилик во 11x11 birch дрво рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матка и доаѓа во рамка од дрво од бреза. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор. Пекара во боја „Табела“, ја направив врамената уметност.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата