• Ново
Канзас Државен Wildcats Бело подножје - чорап од пурпурна потпетица - Залив Донегал - Униз - Една големина - Ниско сечење

Канзас Државен Wildcats Бело подножје - чорап од пурпурна потпетица - Залив Донегал - Униз - Една големина - Ниско сечење

DEN 239.84

Износ
Това е достапна

Чорапите на NCAA Footie се идеални за тенис, трчање, обрачи… скоро за сите активности или само дружење. Дополнителното подлога и супериорната издржливост ги прават омилени на сите што ги носат. Со шорцеви или пот или фармерки, овие лиценцирани подножје на НЦАА се совршен комплимент за сите обични обувки. Со додадената, табулаторот за координирана потпетица во боја на тимот за леснотија да ги облечете подножјето, подготвени сте да трчате во игра или каучот за да се расположите за вашиот омилен тим. Контрастната, алтернативна официјална тимска боја и логоата го комплетираат ох толку удобен, секојдневен изглед. Канзас Државен Wildcats Бело подножје - чорап од пурпурна пета. Канзас државни диви мачки. Бела нога - чорап од пурпурна пета. Тимско лого и бои. НЦАА официјално лиценциран. 80% памук, 17% полиестер, 3% спандекс. Машинско миење, суво суво на ниско ниво. Удобноста одговара со засилена пета. Изградба на дишење.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата