• Ново
2- Карат Т.Г.В. Акцент на халцедонија и бел дијамант, розово злато над сребрен моден прстен

2- Карат Т.Г.В. Акцент на халцедонија и бел дијамант, розово злато над сребрен моден прстен

DEN 2.00

Износ
Това е достапна

Додадете малку живописен шарм со допир на розова боја на вашите додатоци со овој Gemdstone Gemstone Rose Gold Rose Gold Rose Gold Rose Gold Rose Gold Rose Gold Rose Gold Rose Gold Rose Gold. Осумното опкружување има осум-милиметарски перничиња со перница, тиркизна боја на тиркизна боја на високо-поли-поли-розово злато бенд. Ова зачудувачко парче со 925 Стерлинг сребро поставување е нагласено со два бели дијаманти и метални дијаманти од двете страни на халцедонијата за контраст во боја што ќе се истакне на прстот. Овој прстен има елегантен стил, што го прави совршен додаток за посебни прилики кога сакате да блеснете. Jewelers Club 2-1/2 Carat T.G.W. Акцент на халцедони и бел дијамант, розово злато над сребрен моден прстен : Оригинална халцедонија : 2,40-карат Т.Г.В. Ширина на Шанк : 1,62мм Акцент Бел дијамант направен во 925 Стерлинг сребрена роза злато над сребрена позлата достапна во големини 6.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата