• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Грда патка“ платно уметност од Кристијан acksексон, бел мат, рамка за бреза

Трговска марка ликовна уметност „Грда патка“ платно уметност од Кристијан acksексон, бел мат, рамка за бреза

DEN 284.64

Износ
Това е достапна

Уметник : Кристијан Jackекссопјубјект : Детска уметност : Современа трговска марка ликовна уметност „Грда патка“ платно уметност од Кристијан acksексон, Бела мат, Бреза Рамка : Уметник : Кристијан acksексон. Тема : Детска уметност. Стил : современ. Тип на производ : Рамка од бреза, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има едноставна графичка илустрација на бајката „Грдото патка“. Печатење на giclee под акрилик во рамка од дрво од бреза. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матка и доаѓа во рамка од дрво од бреза. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата