• Ново
Јоплит овошен јогурт, без глутен, цреша со вистинско овошје, 5. мл

Јоплит овошен јогурт, без глутен, цреша со вистинско овошје, 5. мл

DEN 1.00

Износ
Това е достапна

Кремастиот јогурт од овошје е направен со целото млеко и содржи 75% повеќе овошје од нашиот традиционален јогурт. Yoplait Fruitside содржи витамини А & Д и е без глутен. Вистинско овошје : вкусно свеж јогурт од цреша е направен со вистински овошни парчиња . направени со добрина : Јогуртот е направен со целото млеко и содржи витамини А & Д . Ние ги користиме само најдобрите состојки и секогаш се стремиме кон изворните состојки кои се одржливи. Истражете ги сите наши сорти и вкусови. Совршено да го започнете денот, или закуска во секое време. CACFP Creditable - Овој профил на исхрана на производи е во согласност со Програмата за храна за нега на деца и возрасни (CACFP).

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата