• Ново
&N Филтри 61 - Прилагодено Тркалезно Склопување За Контрола На Протокот На Филтер За Воздух

&N Филтри 61 - Прилагодено Тркалезно Склопување За Контрола На Протокот На Филтер За Воздух

DEN 0.33

Износ
Това е достапна

Прилагодено Тркалезно Склопување За Контрола На Протокот На Филтерот За Воздух Име : К&Н Филтрипарт Број : 61-2010 опис : Системот За Контрола На Протокот К&Н користи прилагодена дизајнирана основа во комбинација со уникатен капак дизајниран да ги намали турбуленциите на внесот. Добиениот мазен, ламинарен проток го подобрува полнењето на цилиндрите, коњските сили и вртежниот момент. Елементот на филтерот е светски познатиот Филтер За К&Н За врвен проток на воздух и филтрација.Карактеристики : Прилагодениот дизајн ги намалува турбуленциите На доводот вклучува елемент на к&Н кружен филтер висок проток на воздух со одлична филтрација за перење и повеќекратна употреба на филтри за воздух спецификации : Филтер За Воздух Боја : Материјал За Филтер За Редар : Памучна Газаир Висина На Филтерот : 4,5 инчи. (114 мм)Филтер За Воздух Во Дијаметар : 12 во. (305 мм)Форма На Филтер За Воздух : Кружен Дијаметар На Влезот : 5.125 инчи. (130 мм)Монтажа Хардвер Вклучени : Yes Neck Прирабница : 5.125 во. (130 мм)Вкупната Висина : 4.25 во. (108 мм)Филтер За Замена : е-3732стил : Материјал За Тркалезна Површина : Стил Без Врв : Пластична Гаранција : 1 Година Ограничен Стил На Производ : Прилагодено Склопување : 14 Инчи Комплет : 1 инчи. (25 мм)Тежина : 5 фунти. (2,2 кг)Висина На Кутијата За Производи : 14,5 инчи. (368 мм)Должина Кутија Производ : 14.25 во. (362 мм)Производ Кутија Ширина : 6.5 во. (165 мм) капка 0.344 во. (9 мм) Висина Над Прирабницата На Карбураторот. 4.25 во. (108 мм) Системот За Контрола На Протокот K&N користи прилагодена дизајнирана основа во комбинација со уникатен капак дизајниран да ги намали турбуленциите на внесот. Добиениот мазен, ламинарен проток го подобрува полнењето на цилиндрите, коњските сили и вртежниот момент. Елементот на филтерот е светски познатиот Филтер За К&Н За врвен проток на воздух и филтрација. Контрола На Проток Прилагодено Собрание.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата