• Ново
Youniverse 3-во-DIY SlimyGloop® Combo Pack, Mi & направете различни креации на Slimygloop®, одличен подарок за loversубителите на лигите

Youniverse 3-во-DIY SlimyGloop® Combo Pack, Mi & направете различни креации на Slimygloop®, одличен подарок за loversубителите

DEN 0.33

Износ
Това е достапна

Науката, имагинацијата и сензорната забава се на вашите прсти со Jouniverse® 3-во-1 DIY Slimygloop® комбо-пакет! Комплетен со 3 комплети за правење лигите и тони украси за текстури надвор од овој свет, овој пакет вклучува сè што ви треба за да го ослободите вашиот внатрешен научник и да создадете свои лигави. Експериментирајте со неколку едноставни состојки додека користите вистински алатки за хемија, како мерење на чаши и пипети, да мешате и да направите 3 различни креации на оои-gooey! Изматете серија од посипување путер Slimygloop® со комбинирање на глината за сушење на воздухот со мини топчиња од пена. Погледнете и почувствувајте што се случува кога создавате ellвездена научна реакција со инстант снег, сјај и конфети. Истражете галаксија на бои и текстури додека преклопувате разнобојни песоци, сјајни и повеќе во галактички галактички галактички силиги. Комбо-пакетот на Youniverse 3-во-1 DIY Slimy Gloop® става стилски пресврт на традиционалните комплети за правење лигите што го прави учењето забавно, практично сензорно искуство! Youniverse 3-во-1 DIY Slimygloop® комбо пакет, мешавина и направете 3 различни креации на Slimygloop®, одличен подарок за loversубителите на лигите : Облаци со еднорог, шарени галаксии, па дури и захаросани путер-откријте ја науката зад Slimygloop® додека создавате 3 од твое! . Ова возбудливо пакување со пареа комбо заедно соединенија и креативност-додека вежбате едноставни мерења и истражувате не-tonутнски супстанции, ќе играте и со бои, сјајни и конфети! . Експериментирајте и комбинирајте различни соединенија за да доживеете различни текстури, како месарка и крцкава, меки и сјајни, песочни и меки! . Од дождливите денови до плејдарите или интерактивните активности за вашата домашна соба, овој комбо пакет не е полн со прекрасни, практични активности-тоа е одличен начин да ги запознаете децата со хемија!. Чувајте и зачувајте ја секоја креација на Slimygloop® во контејнер за откупување или воздушен тесен контејнер за бескрајна забава!. Возраст : 6+. Комбо пакет вклучува : 3 шарени вреќи со песок (розова, сина, виолетова) 1 мл. Секој, 3 пластични лажици, 1 натриум тетраборат пакет (1 мл.), 2 натриум тетраборат пакети (0,5 мл), 2 бели лепак цевки (40 ml секоја), 1 чиста лепак цевка (40 ml), 3 мерни чаши, 1 Сребрен пакет конфети во форма на starвезда (1 G), 1 Сребрен сјај пакет (0,20 мл.), 3 дрвени стапчиња за мешање, 1 пипета, 1 пакет со мини топки од пена (мешавина од жолта, розова, портокалова, зелена, сина, виолетова) 1 g, 1 пакет бела глина од сушен воздух (1 мл), 2 акрилни садови за боја (розова, виолетова) 3 ml секоја, 1 иридесен сјај пакет (1 G), 1 пакет лажен снег (10g), 1 сребрена форма на срце Пакет конфети (1 G), 3 лесни за следење на наставни листови “.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата