• Ново
Трговска марка ликовна уметност „гитара I“ платно уметност од студиото МекНил

Трговска марка ликовна уметност „гитара I“ платно уметност од студиото МекНил

DEN 399.84

Износ
Това е достапна

Уметник : Macneil Studio Subject : Music Style : Modern & Modern and Modernional Product Type : Gallery-завиткан платно Арттис подготвен за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има човек што свири гитара на тремот. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Студиото МекНил „гитара“ платно уметност.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата