• Ново
Фабрика користена фригидаер 8, климатик за преносни простории за BTU

Фабрика користена фригидаер 8, климатик за преносни простории за BTU

DEN 1.67

Износ
Това е достапна

Овој преносен климатик со фригидер лесно може да се тркала наоколу и да ја одржува секоја просторија ладна со својот преносен дизајн на просторот. Системот за рестартирање без напор ™ гарантира дека кога ќе се премести единицата автоматски ќе се рестартира во последните користени поставки. Чистиот филтер без напор ќе ги намали мирисите и другите честички во воздухот за да ги направат просториите удобни и ладни. Конечниот систем, контролата на температурата без напор ™ ќе ја одржи претходно поставената температура во собата, така што секогаш ќе бидете удобни. За да продолжите со леснотијата на користење, исто така има вклучен режим на спиење кој постепено ќе ја зголемува температурата преку ноќ, без дополнителен влез од корисникот. Вклучениот далечински управувач ви овозможува да ги менувате поставките без да треба да станете. 8000 моќност за ладење BTU : Овозможува ладење за секоја просторија до 350 квадратни. Ft . Компактен дизајн : е преносен и лесно складиран w/ (4) тркалачки тркала . (4) Оперативни режими : може да се постави на автоматско, ладење, суво (дехидрификатор) или само вентилатор . (3) вентилатор Брзина : Контрола на посакуваниот проток на воздух помеѓу 206 CFM (ниско)-241 CFM (висока) . Контрола на температура без напор : Автоматски ја одржува претходно поставената температура преку термостат на одборот. Само режим на дехидрирај : Елиминира до 67,2 штипки на ден на вишок влага . Функција за замав : Осцилира проток на воздух нагоре/надолу дисперзирање на воздухот низ вашиот простор . Филтер за перење лесен за чистење : Лесно е отстранлив и ги намалува честичките од воздухот . по избор Рачен мозоци : Оставете континуирано работење во повеќе влажни околини . Безжичен далечински управувач : Ви овозможува да ја контролирате температурата и функциите од целата вашата соба . Вклучен комплет за прозорецот : се вклопува во отворањето на прозорецот помеѓу 26,6 "" - 48,5 "" Широк w/ проширување 59 "Црево . исто така има и : 24-часовен тајмер, режим на спиење, контроли на допир и автоматско рестарт.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата