• Ново
Уметнички ткајачи Кадман темно сина традиционална 7 '9' Машина за миење садови за миење садови

Уметнички ткајачи Кадман темно сина традиционална 7 '9' Машина за миење садови за миење садови

DEN 0.33

Износ
Това е достапна

Колекцијата Cadman има традиционален граничен и ориентален принт, завршен со дизајн на отпечатен екран. Vibrrancy во бои, фини детали и издржливост се сите квалитети постигнати во печатен килим. Печатените килими генерално имаат низок профил, но се исклучително меки под нозете. Текстурата и тенкоста на овој килим го прават идеален килим за слој на врвот на друг килим за изборен изглед со повисок крај. Слое или не, овој разноврсен килим е зачудувачки и совршен додаток за вашиот дом. Лесно за чистење и одржување, препорачуваме да се испразнуваат редовно и да се исчистат со чиста крпа. Секогаш тестирајте прво на мала област. Се препорачува употреба на подлога за килим за да се спречи лизгање и движење. Достапни бои : 'рѓа/морнарица. Препорачани соби : Дневна соба, спална соба, трпезарија, кујна, ходник, фоаје, игротека, детска соба. Бои, предива и материјали за пакување, сите имаат природни мириси кои понекогаш се зголемуваат откако ќе се пакуваат килими. Било какви мириси треба да се распаднат во рок од една недела од отстранувањето од пакувањето. Ако вашиот килим има бразда, препорачуваме да поставите рамно или обратно тркалање. Наборите ќе исчезнат во рок од 2 недели. За секој вид истурање, место исчистете го килимот со памучна крпа или хартиена крпа. Користете движење за размачкање, работејќи од рабовите до центарот на излевањето. Користете раствор на сапун за садови и ладна вода за да кренете подлабок остаток. За поголеми излевања или повеќе тврдоглави дамки, ставете го килимот во мијалник на нежен амбиент и закачете се да се исушат. 50% Ченил-Полистер, 33% памук, 17% јута. Машина ткаена во Турција. Низок куп, печатени. Дебелина : 0,197 ". Безбеден отворен : Бр. Бургундија. Нијанси на изгорена портокалова, бургундска, темно сина, шафран, беж. и пријателски за миленичиња. Совршено за области со висок сообраќај во вашиот дом, како што се дневна соба, трпезарија, кујна и ходници . Лесно за чистење и одржување, препорачуваме да се испразнуваат редовно и чистењето на самото место со чиста крпа. Секогаш тестирајте мала област прво .Canister вакуумите без ритами за ритам се оптимален вид вакуум што треба да се користат на килими, но исто така можете да ја користите рачната приврзаност на исправен вакуум . Функционалниот низок куп овозможува погодно поставување на влезовите, под мебелот и нема да конструирате врата. Се препорачува подлога за килим.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата