• Ново
Royal Canin Feline Health Nutrition испрскана неутрализирана леб во сос храна со влажни мачки, 5. мл

Royal Canin Feline Health Nutrition испрскана неутрализирана леб во сос храна со влажни мачки, 5. мл

DEN 3.00

Износ
Това е достапна

Royal Canin Feline Health Nutrition испрскана/неутрализирана леб во сос влажна мачка храна основана од француски ветеринар во 1968 година, Royal Canin произведува храна за домашни миленици за да им служи на хранливи потреби на мачки со различни големини, возрасти, раси и начин на живот. Во соработка со ветеринари и научници за истражување, Royal Canin формулира рецепти со 50+ хранливи материи за поддршка на четири цели за здравствена исхрана : развој и одржување на телото; енергија; превенција; и посебна грижа за закрепнување од болест. Royal Canin Feline Health Nutrition Spayed/Neutired Lood во сос е дизајниран за испрскани или неутрализирани возрасни мачки над 1 година. Обезбедувајќи целосна и балансирана исхрана, оваа конзервирана храна им помага на мачките да одржат идеална телесна тежина со умерена енергија на енергија. Спајден/неутрален леб во сос може да се сервира како додаток на кралската храна за суда мачки. Ingredients : Water sufficient for processing, pork by-products, chicken by-products, pork liver, chicken liver, brewers rice flour, gelatin, wheat gluten, powdered cellulose, pork plasma, chicken liver hydrolysate, carrageenan, calcium sulfate, fish oil, guar gum, carob bean gum, potassium chloride, salt, sodium tripolyphosphate, taurine, natural flavors, DL-Methionine, cysteine, vitamins [DL-alpha tocopherol acetate (source of vitamin E), thiamine mononitrate (vitamin B1), niacin supplement, biotin, D-calcium pantothenate, pyridoxine hydrochloride (vitamin B6), riboflavin supplement, folic acid, vitamin B12 supplement, vitamin D3 supplement], glycine, trace minerals [zinc proteinate, zinc oxide, ferrous sulfate, copper sulfate, manganous oxide, sodium Селенит, калциум јод], Л-карнитин. Загарантирана анализа : суров протеин (мин) 9,9% сурова маст (мин) 1,0% сурова влакна (макс) 2,0% влага (макс) 82,0%.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата