• Ново
4 'Цврсто сива преодна тркалезна област за фрлање килим

4 'Цврсто сива преодна тркалезна област за фрлање килим

DEN 0.67

Износ
Това е достапна

Од секојдневната колекција Shag, шик цврстите бои радосно ја исполнуваат меката текстура, што резултира во луксузен килим. Удобно, килимот е зафатен од траен материјал и има поддршка од памук за да испорача дополнителна удобност. Без проблеми, парчето е лесно да се исчисти и би било одлично за дневна соба или област со голем сообраќај. Тоа е совршен избор ако сакате да го осветлите вашиот простор. Карактеристики на производот : Боја : Темно сива. Машината направена. Кадифен куп. Поддршка : Да. Лесно за чистење, отпорна на дамки и не пролева. Препорачано само за употреба во затворен простор. Користете ја подлогата за килим за да го намалите лизгањето и лизгањето. Подлогата за килими се продаде одделно. Направено во Турција. Упатства за нега : Само чисто место. Само редовен вакуум - само вшмукување. Користете чистач на тепих, но треба да се исуши веднаш и рамномерно. Не користете лента за ритам (четка за вртење) на вакуумот. Извадете го надвор и тресете го. Во случај на набори - превртете го килимот во спротивна насока, додека нанесувате притисок на килимот - земете го работ, превртете го таму каде што има бразда и полека повлечете го килимот назад, додека нанесувате надолен притисок врз браздата. Димензии : дијаметар од 4 '. Висина на купот : 1,25 ". Материјал (и) : Полипропилен. Поддршка : памучна сива цврста површина на штрајкување. Мерки за килим со дијаметар од 4 стапки.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата