• Ново
6- Карат Т.Г.В. Актрин и дијамантски акцент жолто родиум-позлатен сребрен сребрен камен прстен

6- Карат Т.Г.В. Актрин и дијамантски акцент жолто родиум-позлатен сребрен сребрен камен прстен

DEN 2.33

Износ
Това е достапна

Додадете трендовски парче во вашата колекција на прстенот со скапоцени камења со овој зрачен камен прстен завиткан од миабела. Изработено во светло жолто родиум-позлатена сребро, овој сушен прстен има срцев камен-пиштол (12x12mm) завиткан во 10 кружни, дијаманти поставени од прсти (H-I, I3). Полиран на брилијантен сјај, овој волшебно прстен може да се координира со завиткан камен приврзок за екстравагантен изглед. Изработено во жолто сребро обложен со родиум. 6-1/2 CT T.G.W. Цитрин. Цитрин Исече : срце. Акцент на дијаманти. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : H-I. Јасност на дијаманти : I3. Камења поставени од пронг. Ширина на опсег : 1,7мм. Завиткан камен прстен. Ноември Роден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата