• Ново
Бекли вкупно затемнување тенка вертикална линеарна текстура со двојна заглавие завеса панел 52 108 во сива боја

Бекли вкупно затемнување тенка вертикална линеарна текстура со двојна заглавие завеса панел 52 108 во сива боја

DEN 1.67

Износ
Това е достапна

Завесите за затемнување на Bexley од Loft Living нудат премиум решение за блокирање на светлина и изолација на вашиот дом. Направени од висококвалитетна, ткаенина отпорна на брчки, овие завеси имаат повеќе врзани слоеви на пена кои обезбедуваат 100% покриеност на затемнување и го намалуваат загубата на топлина/кул и бучава однадвор. Достапно во различни големини за да одговара на повеќето прозорци, завесите за затемнување на живеење на мансарда донесуваат стил и енергетска ефикасност на кој било простор. Искусете ја разликата во затемнување - повторно откријте совршен одмор и релаксација со мансарда, крајните завеси за затемнување, помагајќи да создадете идеална околина за спиење во секое време од денот. Тотално затемнување - Сите производи за затемнување на живеење на мансарда се дизајнирани да блокираат 100% од влезната светлина и да обезбедат вистинско искуство за затемнување идеално за гледање филмови, играње видео игри и добивање на одмор за ноќен сон . Двојна заглавие - со оваа двојна заглавие завеса, вие Beе може да ја обеси завесата со леснотија благодарение на нејзините опции за грб или опциите за џеб на шипка . 100% полиестер - завесата е направена од 100% полиестер. Овој квалитетен материјал е долготраен, лесен за чистење и отпорен на брчки . Отпорност на бучава - Изолационите својства на Loft Living, исто така, пригушуваат бучава однадвор, што е особено корисно за оние кои работат необични часови и имаат потреба од непрекинат сон . УВ заштита - ова Колекцијата е дизајнирана да ги блокира УВ зраците и да ги заштити тротоарите и мебелот да бидат погодени од засенчување на бојата . Енергетски ефикасни - овие завеси за затемнување на хотелски квалитет од страна на Loft Living се специјално изолирани за да ги намалат трошоците за потрошувачка на енергија со намалување на нацрти, заробување на топлината, и држење на студениот воздух во текот на зимата . изолирани - изолирани ткаенини на затемнување против летна топлина и зимска студ . лесна грижа - машинско миење и виси за да се исуши.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата