• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Апстрактна пилешка портрет“ платно уметност од etteанет Вертентес

Трговска марка ликовна уметност „Апстрактна пилешка портрет“ платно уметност од etteанет Вертентес

DEN 3.00

Износ
Това е достапна

Уметник : Jeante Vertentessubject : Animals Tyle : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има пилешко насликано над апстрактна сина позадина. Истакнати бои : Teal, Blue, Black, Tan, Brown, Brown, Green Wild Apple Portfolio/Photography ги прикажува колаборативните напори на нашите талентирани и креативни дизајнери и уметнички режисери. Користејќи ги пронајдените предмети, документи, фотографија и гроздобер уметност, работата на нашето студио се однесува на тековните трендови на дизајнирање. Нашите дизајнери се Лори Честер, Гретчен Греј-Бучанан, Моира Херши, Елисе Робичауд, Мајкл Мулан, Мајк Шик, Сју Шлабах, Пени Шехан и Лора Маршал. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Пилешко насликано над апстрактна сина позадина.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата