• Ново
Емерил лагас мажите за читање отпорна на висока топ кожа патика

Емерил лагас мажите за читање отпорна на висока топ кожа патика

DEN 351.84

Износ
Това е достапна

Машката прочитана W е класична висока горната чипка до пети, обична патика од Оксфорд, со пад на кожа горниот дел, метални очила и јазичен јазик. Овие работни чевли отпорни на лизгање имаат крајна комбинација на најсовремени дизајн и технологија за да обезбедат врвни перформанси на изрез за професионални обувки. Основана за поддршка на вработените во гостопримството кои работат долги часови на нозе, линијата на работни чевли отпорни на лизгање на Емерил ќе ви помогне да ја завршите работата удобно и безбедно. Сите обувки на Емерил го користат хидрофобниот спреј отпорен на вода All Shield® што се нанесува на површината на чевлите за да се обезбеди отпорност на дамки и вода. Покрај тоа, облогита што се третираат со дишење на Agion® го намалуваат мирисот, одржувајќи го производот свеж за подолго време. Флекс-канална гума од надворешната страна со специјално дизајнирана шема на LUG се користи за да се обезбеди максимална отпорност на лизгање. Мидлот за удобност против замор е направена со соединение за враќање на енергијата за поддршка на стапалото. Технологијата B.A.M (избалансирано активно движење) обезбедува двојна слој, интола за меморија од пена за да обезбеди 24-часовна удобност. Овие hi-tech карактеристики и основните придобивки се уникатни за сите обувки на Емерил. 737182522760. Емерил лагасе мажите Прочитајте кожа широка Чука. Gtin. 00737182522760. Мажот за читање W е класична висока горната чипка на пети Обичен Оксфорд Павкер со затегната кожа горниот, металните очни капаци и водениот јазик. Овие работни чевли отпорни на лизгање имаат крајна комбинација на најсовремени дизајн и технологија за да обезбедат врвни перформанси на изрез за професионални обувки. Основана за поддршка на вработените во гостопримството кои работат долги часови на нозе, линијата на работни чевли отпорни на лизгање на Емерил ќе ви помогне да ја завршите работата удобно и безбедно. Сите обувки на Емерил го користат хидрофобниот спреј отпорен на вода All Shield® што се нанесува на површината на чевлите за да се обезбеди отпорност на дамки и вода. Покрај тоа, облогита што се третираат со дишење на Agion® го намалуваат мирисот, одржувајќи го производот свеж за подолго време. Флекс-канална гума од надворешната страна со специјално дизајнирана шема на LUG се користи за да се обезбеди максимална отпорност на лизгање. Мидлот за удобност против замор е направена со соединение за враќање на енергијата за поддршка на стапалото. Технологијата B.A.M (избалансирано активно движење) обезбедува двојна слој, интола за меморија од пена за да обезбеди 24-часовна удобност. Овие hi-tech карактеристики и основните придобивки се уникатни за сите обувки на Емерил.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата