• Ново
Трговска марка ликовна уметност „пролетни цвеќиња III“ платно уметност од Крис Паске

Трговска марка ликовна уметност „пролетни цвеќиња III“ платно уметност од Крис Паске

DEN 0.33

Износ
Това е достапна

Уметник : Крис Пасккесјубјект : Флоралстајл : Азиски инспириран Производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има скица за миење мастило од гранка на дрво полна со бели цвеќиња на беж позадина. Суми четка и континуирана студија со азиските мајстори ја донесоа „ovingубовта во светот на пасивните, мирни концепти на Зен и едноставноста на азискиот уметник“. Минимализмот што таа го носи на диво јаболко во нејзините меки треви, флорали, ликови и рачно изработени трудови продолжува да цвета со нови визии, бои и текстурални студии. Многу патувања во Кина ја поттикнаа нејзината желба да научи повеќе за уметничката форма и ја натераа да создаде животна средина во планините на Централна Калифорнија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Скица со миење мастило од гранка од дрво полна со бели цвеќиња на беж позадина.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата