• Ново
Сино паломино „опасно привлечно“ платно уметност

Сино паломино „опасно привлечно“ платно уметност

DEN 1071.84

Износ
Това е достапна

Уметник : Blue Palominosubject : Floral Style : Modern & Modern and Contebter Product Type : Gallery-завиткана платно Арва Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има блиску до сукцелент со позадина на фокус. Истакнати бои : бела, зелена, црна, сива белгиска родена, Карин Куби, ги помина своите детски години скокајќи од Европа во државите и назад. Студените, солени брегови на Северното Море, слатководните бранови на Големите езера и огромните рамнини на Дакота, обезбедија изобилство на чуда на светлина и сенка што играат на разни површини. Така, исто така, со влијанието на локалното време, ресурси и култури. Најзначајна за неа иако беа, и се ефектите од времето. Влијанија, и постепено и ненадејно, строги и суптилни, честопати евидентно само за разлика од другиот. Овие држави во мешавина се изложени на нејзините фотографии. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Сина паломино „опасна привлечност“ платно уметност.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата