• Ново
Трговска марка ликовна уметност 'Basset Hound 3' Canvas Art by Tammy Kushnir

Трговска марка ликовна уметност 'Basset Hound 3' Canvas Art by Tammy Kushnir

DEN 2601.60

Износ
Това е достапна

Уметник : Тами Кушнирсубјект : животни Стил : Модерен и современ проитивен Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црно-бело куче на дното десно од црвена и зелена линија. е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Tammy Kushnir 'Basset Hound 3' Canvas Art.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата