• Ново
HSR Commentbore Carburetor Kits за Big Twin

HSR Commentbore Carburetor Kits за Big Twin

DEN 3.00

Износ
Това е достапна

Кога станува збор за системите за индукција на гориво, Микуни го презеде научниот пристап кон правење поголема моќ. Некои карбуратори на задниот дел користат вентили за гаснење на пеперутката кои го попречуваат Вентури на карбураторот на сите отвори за гаснење, создавајќи турбуленции на протокот на воздух и го попречуваат прецизното мерење на воздухот/горивото. HSR Mikuni со својот рамен слајд на гаснење овозможува непречен вентури што всушност тече повеќе воздух во полн гас за да произведе поголема моќност од другите карбуратори со поголеми бори. Додека на помалите отвори на гаснење, помалата, но поголема брзина на микуни, што тече Вентури, заедно со неговиот напреден систем за мерење на горивото обезбедува посилна целокупна моќност. Карактеристики поголем (15%) проток на воздух, зголемена игла и плови сад, прилагодлива пумпа за забрзување и систем за збогатување. Сите комплети се собрани совршено и подготвени за трчање. Вклучени се комплетни упатства за инсталација и прирачник за сопственикот. Willе одговара на велосипеди за контрола на крстарење, ако не се користи контрола на крстарење. Комплетите за карбуратори HSR Tumebore за Биг Твин.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата