• Ново
Gap Home Patchwork Stripe Reversible Organic Cotton Blend Comforter Set, близнак, сина, 2 парчиња

Gap Home Patchwork Stripe Reversible Organic Cotton Blend Comforter Set, близнак, сина, 2 парчиња

DEN 3.33

Износ
Това е достапна

Додадете поп на шема, боја и пријатна удобност во вашиот кревет со сетот за реверзибилен утешител на Gap Home. Добро изработени со супер-меки органски и рециклирани материјали, овој реверзибилен сет нуди два живописни, стилски изглед за вашиот кревет. Достапно во различни внимателно курирани отпечатоци кои се дизајнирани за лесно мешање, совпаѓање и слој со други колекции за постелнина за домашни GAP, достапни исклучиво на. Првата домашна колекција на Гап го преиспитува безвременскиот американски стил за модерно живеење. Откријте квалитетни дизајни и најважни работи што веднаш ја освежуваат секоја просторија. Размислете за супер-меки постелнини, покачен прибор за јадење и повеќе инспирирани откритија за секојдневниот живот. Исклучиво на. Органска мешавина од памук : Направена со висококвалитетна мешавина од ткаенини (60% органски памук и 40% рециклиран полиестер) која нуди совршена комбинација на мекост, одржливост и трајност. Поодржливо : Направено со OCS (стандард за органска содржина) памук и рециклиран материјал што ги исполнува RCS (стандард за рециклиран побарувања), OEKO-TEX® 100 2013 PK0007 AITEX Сертифициран без штетни хемикалии. Рециклиран материјал : 100% полиестерско полнење содржи 75% рециклиран полиестер. Супер мека : Супер-мека мешавина од памук ве одржува удобно и пријатно во текот на целата година. Реверзибилни : Карактеристики на шарени отпечатоци во комплементарни бои од обете страни. Торба за еднократна употреба : спакувана во само-ткаенина торба што може да се користи за перење или складирање. Двоен сет вклучува : утешен (66 "x 86") и еден срам (20 "x 26"). Комплетен сет/кралица вклучува : Утешител (88 "x 92") и два шами (20 "x 26"). Кинг сет вклучува : утешител (104 "x 92") и два шами (20 "x 36"). Лесна грижа : Машинско миење ладно со слични бои во мијалник со голем капацитет, користете само белило што не е хлор кога е потребно, да се сува суво ниско во фен за голем капацитет, отстранете веднаш, не пеглајте, не исушете го чисто.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата