• Ново
Заштитен знак Ликовна Уметност Неутрален Ботанички V' Платно Уметност Од Портфолио На Диви Јаболка

Заштитен знак Ликовна Уметност Неутрален Ботанички V' Платно Уметност Од Портфолио На Диви Јаболка

DEN 2.00

Износ
Това е достапна

Уметник : Портфолија На Диви Јаболка Предмет : Цветен Стил : Традиционален Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија, оваа подготвена за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има гроздобер црно-бела илустрација на нежни цвеќиња. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. Портфолио На Диви Јаболка "Неутрален Ботанички V' Платно Уметност.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата