• Ново
Автоматско Автоматско Фокусирање Макро Продолжување Цевка Во Собата За Е Монтирање Камера, Фотографија Додаток, Продолжување На Објектив Цевка за

Автоматско Автоматско Фокусирање Макро Продолжување Цевка Во Собата За Е Монтирање Камера, Фотографија Додаток, Продолжување

DEN 1.00

Износ
Това е достапна

Карактеристики : оваа продолжна цевка е наменета за макро снимање, изработена е од квалификувани СТОМАЧНИ МУСКУЛИ и алуминиумска легура и бакарен контакт. Совршено се совпаѓа со рефлексна камера со една леќа и поддржува автоматски фокус. Тоа е леќа за монтирање за снимање на поблиско растојание со поголемо зголемување. Комплетот адаптери се состои од 2 прстени со различна должина кои можат да се користат единечно или да се користат во комбинација. Бидејќи зголемувањето се менува според фокусната должина на објективот, лесно можете да направите снимки одблизу на мали предмети. Ви овозможува да ги користите сите режими на снимање на камерата, потребна е компензација на експозицијата. Продолжните цевки се дизајнирани да овозможат објективот да се фокусира поблиску од неговото нормално поставено минимално растојание за фокусирање. Приближувањето има ефект на зголемување на вашиот предмет додека го одржува оригиналниот оптички квалитет. Кога ги користите цевките за продолжување сами : 10мм или 16мм, или користете ги во комбинација : 10мм+16мм=26мм, фокусната должина на леќата треба да биде поголема од должината на цевката. Спецификации : Состојба : 100% Сосема Нов И Висококвалитетен Материјал : Абс и Алуминиумски Алуминиумски Дијаметар : Прибл. 6см / 2,3 инчи висина : Прибл. 4см / 1.5 инчи фит Камера : ЗА Е/ФЕ НЕКС3 НЕКС5 НЕКС6 НЕКС7 А5000/А6000/А7/А7М2 Сериестубе Фокусна Должина : 10мм+16ммвежина : Прибл. 111gpacking Листа : 1 x Леќа Продолжување Цевка Set1 x Упатство за Употреба изработен е од квалификувани СТОМАЧНИ МУСКУЛИ и алуминиумска легура и поддржува автоматски фокус. Тоа е леќа за монтирање за снимање на поблиско растојание со поголемо зголемување. Комплетот адаптери се состои од 2 прстени со различна должина кои можат да се користат единечно или да се користат во комбинација. Бидејќи зголемувањето се менува според фокусната должина на леќата, фокусната должина на леќата треба да биде поголема од должината на цевката.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата