• Ново
oneOone Памук Поплин Ткаенина Лента

oneOone Памук Поплин Ткаенина Лента

DEN 1.33

Износ
Това е достапна

✤ Материјал : Памук Поплин (100% Памук) ✤ Ширина : 42 инчи широк✤ ГСМ : 120 Гсм Предиво Брои-40-Ти * 40-Ти Техника : Ткаени Ткаат : Обичен Ред Функција : Средна Тежина Нетранспарентна Употреба✤ : тоа е силен материјал кој најчесто се наоѓа во кошули фустани и пижами. ✤ Нега за перење : Средно Машинско Перење Топло железо Додека е влажно. Реклами За Бренд : one Oone е едношалтер за сите љубители на ткаенини кои бараат различни материјали за ткаенина и ексклузивни отпечатоци. Наша цел е да обезбедиме ткаенина со најдобар квалитет од нашата производна единица директно до купувачите што ги елиминира сите средни мажи за да понудат најдобри разумни цени. Ние изворуваме сурова ткаенина од мелниците ја обработуваме со техники & потоа печатењето се врши со висококвалитетни машини за дигитално печатење. Ние се осигураме дека сјајот и квалитетот на ткаенината треба да се одржуваат во текот на целиот процес, така што може да се постигнат најдобри резултати при употреба.✤ Печатење✤ ние користиме готс (Глобален Стандард За Органски Текстил) сертифицирано Мастило и хемикалии пред пост за производство на ткаенина што ја прави нашата ткаенина и безбедна за повеќенаменска употреба. ✤ П. С. Сите Наведени Ткаенини Ќе бидат отпечатени по нарачка и се достапни за продажба покрај Дворот. Секој редослед на едно печатење над 1 двор ќе дојде во количина на максимална можна должина. Се обидовме да ја споменеме најдобрата можна боја на отпечатоците но сепак бојата за печатење може да варира според различните поставки за резолуција на мониторот и исто така може да покаже малку поинакви резултати од истите отпечатоци. Избравте : Памучен Поплин - - - Е широк 42 инчи. 100% памук. Памучната поплин ткаенина е многу ценета низ целиот свет. Се чувствува кул и јасен на допир и органската природа го прави исклучително дише. Со својот полиран изглед памучниот поплин е одличен избор дури и за свечена облека. Тоа е силен материјал кој најчесто се наоѓа во кошули фустани и пижами. "Продадени во 1 Двор (40"" или 100 см) чекори. Нарачувањето на повеќе Дворови со ист дизајн ќе резултира со една количина што постојано работи во максимална можна должина.". Печатење : ние користиме готс (Глобален Стандард За Органски Текстил) сертифицирано Мастило и хемикалии пред пост за производство на ткаенина што ја прави нашата ткаенина и безбедна за повеќенаменска употреба. Нега за перење : Средно машинско Перење Топло железо Додека е влажно.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата