• Ново
Трговска марка ликовна уметност „надеж II“ платно уметност од Моира Херши

Трговска марка ликовна уметност „надеж II“ платно уметност од Моира Херши

DEN 3.33

Износ
Това е достапна

Уметник : Моира Хершејсубјект : Апстракт Стил : Модерни и современи производи Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има закрпи од чај, зелена, сива и жолта боја на бела позадина. Истакнати бои : Бела, светло сина, жолта, тен откако дипломираше на колеџот за уметност и дизајн на Савана со БФА во илустрација, Моира Херши се пресели во Вермонт за да работи како персонален уметник и дизајнер во Wild Apple. Нејзиниот личен стил е необичен, симпатичен и забавен, со акцент на смели линии и текстура со употреба на гуаче, мастило и дигитални медиуми. Таа е инспирирана од раната рекламна работа на Енди Ворхол и рамните, графички квалитети во делата на Чарли Харпер и Алфонс Муча. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. По дипломирањето на Колеџот за уметност и дизајн на Савана со БФА во илустрација, Моира Херши се пресели во Вермонт за да работи како персонален уметник и дизајнер во „Вајлд Епл“. Нејзиниот личен стил е необичен, симпатичен и забавен, со акцент на смели линии и текстура со употреба на гуаче, мастило и дигитални медиуми. Таа е инспирирана од раната рекламна работа на Енди Ворхол и рамните, графички квалитети во делата на Чарли Харпер и Алфонс Муча. - закрпи со задебеница, зелена, сива и жолта боја на бела позадина.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата