• Ново
Нова 96-Серво Волан пумпа одговара 2008-Шевролет, ГМЦ, Хамер

Нова 96-Серво Волан пумпа одговара 2008-Шевролет, ГМЦ, Хамер

DEN 1.33

Износ
Това е достапна

Градејќи се на децениско искуство користејќи обратен инженеринг за повторно производство на производи за серво волан, инженерите НА КАРДОН прецизно ги дизајнираа и тестираа Нашите Кардонски Нови Пумпи за Серво Волан за да се вклопат и да функционираат како оригиналот. Секоја единица е испорачана со премиум заптивки и резервоари со висока температура за лесна инсталација и сигурност на која може да сметате. Апликација за возило : Шевролет Колорадо 2012-09; Гмц Кањон 2012-09; Хамер Х3 2010-08, Х3Т 2010-09. 100% компјутерско тестирање на оптоварување обезбедува оптимални перформанси и издржливост со вклучување на параметри од реалниот свет за време на циклусот на тестирање. Произведени со премиум одделение, високотемпературни заптивки за дополнителна издржливост под сите услови на возење. Прецизното усогласување на черупката спречува предвремено абење на вратилото и заптивката, значително намалувајќи ја бучавата и вибрациите. Единиците се снабдуваат со резервоар и капаче (кога е применливо) за да се намали времето на инсталација и да се спречи контаминација од заробени остатоци. Ое Референца : 30100 P06 A02.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата