• Ново
Трговска марка ликовна уметност „був танц“ платно уметност од Оксана Зика

Трговска марка ликовна уметност „був танц“ платно уметност од Оксана Зика

DEN 1.33

Износ
Това е достапна

Уметник : Оксана Зиакасубјект : животински стил : модерен и современ проток Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има бувови во облека што танцуваат едни со други. репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Оксана Зика „Оул танц“ платно уметност.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата