• Ново
Xforce ES-LISF-VMK-CBS не'рѓосувачки челик 2.5 Двојно издувен систем за издувни гасови со двојни пригушувачи на VARE за Lexus е F 8-цилистички вклопувања Изберете: 2008- Lexus IS-F

Xforce ES-LISF-VMK-CBS не'рѓосувачки челик 2.5 Двојно издувен систем за издувни гасови со двојни пригушувачи на VARE за Lexus

DEN 2.00

Износ
Това е достапна

Пригушувачите на varexâ ¢ ја користат нашата патентирана технологија за да го комбинираат дизајнот на пригушувачот на акции и пригушувачот за перформанси во една единствена компактна единица. Софистициран механизам за вентил на пеперутка се спроведува за да се пренасочи протокот на издувен гас и се разликува меѓу двете. За повисоко ниво на звук, протоците на издувните гасови се насочени преку патеката за отворање и произведуваат максимална моќност со робусно ниво на звук (или „Спортска автомобилска белешка“) и скоро нула отпор. За пониско ниво на звук, протоците на издувните гасови се насочени преку патеката (сличен дизајн со пригушувачот на акции) и произведува минимално ниво на звук што ви дава најдобра удобност во автомобилот. Аголот на вентилот е исто така контролиран, кој може да се прилагоди за да застане на различни точки помеѓу режимот на спортови и режимот на тишина. Ова ви дава дополнителна слобода да го поставите оптималното ниво на звук според посакуваната предност. Varexâ ¢ моторните и опрема за опрема се наоѓаат на горниот дел од пригушувачот, тие работат како интегрирана единица за да го возат и затворањето вентилот на пеперугата. Лесна инсталација, не е потребна тврда жица (вклучен со приклучок во автомобил 12 V) за функционалност на приклучоци и репродукција. Вклучен е стилски далечински клуч. Завртки директно до постојните точки на монтирање за лесна инсталација. Изграден за да настапи добро, со материјали дизајнирани за долговечност и одличен изглед. Уникатниот дизајн ја зголемува моќта во целиот опсег на REV, истовремено обезбедувајќи одлична издувна нота. Одговара Изберете : 2008-2009 Lexus IS-F 2010-2014 Lexus IS и повеќе-Додадете го вашето возило во нашиот фиксен додаток за да проверите.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата