• Ново
Трговска марка ликовна уметност 'alea iacta est' Canvas Art by Bez Dan

Трговска марка ликовна уметност 'alea iacta est' Canvas Art by Bez Dan

DEN 2.67

Износ
Това е достапна

Уметник : Bez Dansubject : People Style : Trational Product Type : Gallery-обвиткано платно Artthis подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има човек во центарот на рамката што фрла коцки.giclee (JEE-CLAY) е напреден процес на правење печатење за создавање високо Квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Bez Dan 'Alea iacta est' Canvas Art.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата