• Ново
Кауч за кревети од Aukfa, извлечете се, дневно со тапациран тапациран софа, со копче и бакарна нокти на рацете, и двете големина на близнаци, Пу Блек

Кауч за кревети од Aukfa, извлечете се, дневно со тапациран тапациран софа, со копче и бакарна нокти на рацете, и двете големина

DEN 4799.84

Износ
Това е достапна

[ПУ-тапацирана тапациран од дневна должина] : Овој дневен дневник инспириран од средниот век има потпирач за ракавици што создава елегантен изглед. Кривани раце украсени со кастрење на ноктите мешавини шик детали со класичен стил. Оваа дневна лента му дава софистициран воздух во вашиот дом. [Функционален труп] : Овој исклучителен дел од мебелот за дневна соба е произведен за да ги задоволи вашите потреби, дозволувајќи му на пријатниот кревет не само да си дозволи удобно искуство за седење, туку и да ги смести вашите гости преку ноќ со дополнителни област за спиење со едноставно вадење на креветот за трупови. Повлечете ја искачувањето со двојна големина со рициново за лесен пристап. [Засилена рамка] : Рамката на оваа дневна лента со Trundle е направена од комбинација на еукалиптус дрво и табла за МДФ за без напор да се држат до 500 фунти. Може да одговара на два душеци со близнаци, давајќи повеќе простор за гостите. Trundle е опремено со мазни тркачи за лесно повлекување. [Мултифункционално лежење] : Овој дневен кревет може да се користи како софа, кревет за дневна соба и кревет за гости. Повеќенаменска употреба во најразлични простории и простори, како што се деца, домови и спални соби за мали простории за живеење и сместување на гости. Овој дневен дневник со големина на близнаци ви обезбедува одлично искуство за седење што ергономски ги поддржува грбот и рацете. Во меѓувреме, прекрасната PU гарантира дека можете да бидете ладни за подолги периоди. Карактеристики : Не е вклучен душек . Севкупна димензија на тежина за Trundle : 75 "x 39". Детална димензија на производот : Ве молиме, погледнете ја сликата со големина. Број на пакети : 2. Севкупна тежина : 107 фунти. Врвот на капацитетот на тежината : 300 фунти; Крај - 300 фунти. Спецификации : Име на производот : Кауч за кревети со софа Aukfa, извлечете се со лежиште со тапациран софа, со копче и бакарна нокти на рацете, и двете големина на близнаци, Пу Црна. Материјал : Еукалиптус дрво + иверица + МДФ + пена; Нозе : Пластика 2 инчи. Trundle препорача дебелина на душекот : 8 инчи (душек не е вклучен). Препорачана дебелина на душекот : 12 инчи (душек не е вклучен). Големина : Близнак за обајцата. Број на SLAT (кревет/Trundle) : 13/13. Боја : Црна Пу. Потребно е собрание : Да. Потребни се дополнителни алатки : Вклучени сите алатки.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата