• Ново
онеон Вискоза Шифон Кралска Сина Ткаенина Леопард Животинска Кожа Ткаенина За Шиење Покрај Дворот Печатена Самостојна Облека Шиење Широк

онеон Вискоза Шифон Кралска Сина Ткаенина Леопард Животинска Кожа Ткаенина За Шиење Покрај Дворот Печатена Самостојна Облека

DEN 255.84

Износ
Това е достапна

* Материјал : Вискоза Шифон (100% Вискоза ) * Ширина : 42 инчи широк (106 см) * ГСМ : 55 ГСМ Предиво Брои : 30-Ти х 30-Ти Техника : Ткаени, Ткаат : Обичен* Карактеристика : Многу мала тежина, тенка и проегирна. * Употреба : Погоден За дизајнирање дамска облека, фустани, шалови и столчиња итн. * Нега На миење : Миењето Раце е секогаш најдобриот и најбезбедниот метод за перење шифон. * За Брендот : one Oone е едношалтер за сите љубители на ткаенини кои бараат различни материјали од ткаенина што ги користиме GOTS (Глобален Стандард За Органски Текстил) сертифицирано Мастило и хемикалии пред пост за производство на ткаенина, што ја прави нашата ткаенина и безбедна за повеќенаменска употреба. * П. С. Сите Наведени Ткаенини Ќе бидат отпечатени по нарачка и се достапни за продажба покрај Дворот. Секој редослед на едно печатење над 1 Двор ќе дојде во количина на максимална можна должина. Се обидовме да ја споменеме најдобрата можна боја на отпечатоците, но сепак, бојата за печатење може да варира според различните поставки за резолуција на мониторот и исто така може да покаже малку поинакви резултати од истите отпечатоци. Избравте : Вискозен Шифон - - - Мери широк 42 инчи (106 см), 100% Вискоза. Погоден за дизајнирање дамска облека, фустани, шалови и столчиња заедно со разни украсни парчиња ткаенина. Вискозниот шифон носи уникатно влијание на боење со нивната рачно обоена или обоена текстура. Мазноста, атрактивниот дизајн, шарената шема и отпорноста на кинење се извонредни карактеристики. "Продадени во 1 Двор (40"" или 100 см) чекори. Нарачувањето на повеќе Дворови со ист дизајн ќе резултира со една количина што постојано работи во максимална можна должина.". Печатење : ние користиме готс (Глобален Стандард За Органски Текстил) сертифицирано Мастило и хемикалии пред пост за производство на ткаенина, што ја прави нашата ткаенина и безбедна за повеќенаменска употреба. Нега На миење : Миењето Раце е секогаш најдобриот и најбезбедниот метод за перење Шифон Од Вискоза.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата