• Ново
Трговска марка ликовна уметност „расположение“ платно уметност од Татјана Томмикова

Трговска марка ликовна уметност „расположение“ платно уметност од Татјана Томмикова

DEN 0.33

Износ
Това е достапна

Уметник : Tatyana Tomsickovasubject : People Style : Modern & Modern and Contectional Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има група на деца кои седат на прозорец до едни со други. Giclee (Jee-Clay) е напредно печатење Процес за создавање репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Татјана Томмикова „расположение“ платно уметност.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата