• Ново
Стерлинг Сребрен Прстен За Жени-Тинејџери Сина Халцедон Скапоцен Камен Сребрен Прстен Големина 5. Бохо Сребрен Прстен Големина 5. Роденденски Подарок За Девојка Пр?

Стерлинг Сребрен Прстен За Жени-Тинејџери Сина Халцедон Скапоцен Камен Сребрен Прстен Големина 5. Бохо Сребрен Прстен Големина

DEN 1.00

Износ
Това е достапна

Овој рачно изработен сребрен накит 925 беше рачно изработен од нашиот Занаетчија во Индија. Направено е од вистинско 925 Сребро И рачно полирано за да изгледа извонредно-против оцрнување со мазни рабови и удобно за носење. Овој убав накит може да се носи секојдневна употреба и за секоја пригода Како Годишнина, Bенска Забава, Моминска Вечер, Роденден, Невестински Туш, Божиќ, Коктел Забава, Велигден, Свршувачка, Ден На Пријателство, Велики петок, Дипломирање, Ханука, Меморијален Ден, Ден На Мајката, Нова Година, Денот на Благодарноста, Денот на Вљубените, Свадба. Одлично како подарок за неа, Сопруга, Сестра, Мајка, Мајка, Најдобра Пријателка, Девојка Пријателка, Ќерка. Овој моден накит е сосема нов и доаѓа во мала пластична кутија со обвивка со меурчиња за целосна безбедносна намена. Сликите се зголемени за да ги покажат најдобрите детали за дизајнот. Сите Скапоцени Камења доаѓаат со некои варијации во бои, текстури и светкави моќи. СРЕБРЕНА ЧИСТОТА и СОСТАВ – овој прекрасен рачно изработен прстен од скапоцени камења е направен од фино сребро како обележано со металниот печат 925. 925 среброто е направено од 92,5% сребро и 7,5% бакар. Бакарот се додава за да се стабилизира среброто за да може да ја задржи својата убава форма и да се оцрни. НИКЕЛ И ОЛОВО БЕСПЛАТНО - овој елегантен прстен за ветување е 100% без никел и без олово, што го прави безбеден за девојчиња, тинејџери и жени од алергии на никел и олово. Додадете го овој едноставен и вистински моден накит за секојдневна употреба за вашата сакана. можете да го носите ова во секое време и секој пат од вашите барања. Скапоцен камен - Добар Квалитет Син Халцедон Скапоцен Камен Овален 12х16 ММ. Овој Син сребрен прстен може да се носи со секој секојдневен или свечен фустан. КВАЛИТЕТ СО УДОБНОСТ-Атрактивен дизајнерски моден прстен со мазни и удобни и без остри рабови. Висока биволска полирана со рака за да ја направи против оцрнување. Овој рачно изработен сребрен прстен може да се носи на кој било прст по ваш избор показалецот, средниот прст и совршен како прстен на палецот. ОДЛИЧНО КАКО ПОДАРОК - овој бохо прстен ќе биде совршен подарок за вашиот посебен некој. Купете го овој накит за костими за вашата сопруга, ќерка, сестра, мајка мајка, девојка пријателка или најдобра пријателка и знајте дека без сомнение сте купиле совршен подарок за секоја пригода, без разлика дали е За Годишнина, Partyенска Забава, Роденден, Божиќ, Велигден, Свршувачка, Ден На Таткото, Ден На Пријателството, Велики петок, Дипломирање, Ден на Мајката, Нова Година, Денот на Благодарноста, Денот на Вљубените. КАВГА-СЛОБОДЕН ТРАНСАКЦИЈА-вашето задоволство прво! Од 2003 година дизајнираме и продаваме рачно изработен сребрен накит за мажи и жени. Вашата среќа е нашата главна цел! Значи, ако барате додаток за накит што ќе ве однесе од секојдневен во свечен без да мора да се менувате, тогаш не барајте понатаму. Ова едноставно парче ќе го нагласи вашиот стил од ден во ноќ. Совршено парче накит за костими за додаток на вашиот секојдневен стил, деловен секојдневен фустан или повеќе свечени прилики за облекување.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата