• Ново
Премиер Некогаш Меко Предиво

Премиер Некогаш Меко Предиво

DEN 558.88

Износ
Това е достапна

Некогаш Мека е лесна тежина о-толку мек акрилик совршен за широк спектар на проекти. Достапно во низа цврсти материи и мулти, ова брилијантно и сјајно предиво нуди одлични тонски опсези идеални за авганистанците - и сезонска палета на светла и пастели совршени за облека во текот на целата година за бебиња, деца и возрасни! Увезени. т 100% Акрилик. t Цврсти Материи : 3 moz/85 g, 158 yds/144,5 m. Multis : 2,47 oz/70 g, 130 yds/119m. t #4 Средна Тежина. Т Машина за Перење. Падне сува ниска. t Капчиња мерач, H-8 (5mm) кука : 14 sc & 18 редови = 4" (10.2 см). плетен мерач во св, сад 8 (5мм) игли : 18 стс & 24 редови = 4 " (10,2 см). "ПРЕМИЕР ПРЕДИВА-Некогаш Мека Мулти Предиво. Ова предиво доаѓа во виножито од бои, така што ќе најдете неколку што ќе бидат совршени за вашите проекти. Ова е основно најлошо предиво со допир на сјај и неверојатна мекост. Категорија на тежина : 4, 100% акрилик, 2,47 мл/70гр, 130ид/119м. Мерач : 18с 24р =4ин/10см на големина САД 8 игли за плетење. Предложени капчиња кука големина Сад H8. Грижа : машинско перење, не избелувајте, исушете се ниско, не пеглајте. Увезени.".

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата