• Ново
Под Саундтракот На Сонцето

Под Саундтракот На Сонцето

DEN 233.76

Износ
Това е достапна

Документарниот филм на сајрус Сатонс содржи оригинален саундтрак На Шон Ли заедно Со Австралискиот Опсег На Фреквенции, Звучниот Систем Со Низок Притисок и Афро Дизи Актот. Ли излегува сончев, сурфање инспириран микс на овој двоен диск од 39 песни. Неговиот потпис фанки паузи и отчукувања се поддржани од гитари и хармоники кои создаваат маглив ветер од блажени мелодии. Афро Дизи акт игра корен Афро-победи обоени џемови, Додека Звучниот Систем Со Низок Притисок снима саундтракови и изведува џемови во живо. Опсег На Фреквенции е страничен проект со членови На Афро Дизи Акт и забележан сурфер Дејв Растович, навлегувајќи во потешки звуци на гитара што мешаат психоделија, корени, карпи и душа. Рил : Шон Ли, Грејбој Олстарс, Желка. Под Саундтракот На Сонцето.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата