• Ново
Заштитен знак Ликовна Уметност Јаболко Ангел Платно Уметност Од Барбара Потсмеваат

Заштитен знак Ликовна Уметност Јаболко Ангел Платно Уметност Од Барбара Потсмеваат

DEN 2035.52

Износ
Това е достапна

Уметник : Барбара Потсмева Предмет : Народен Стил : Рустикален Тип На Производ : Уметност На Платно Завиткана Во Галерија ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има жена со син фустан и крилја. Истакнати Бои : Тен, Бела, Теал, Црна, Вино, Сина, Сива Барбара Потсмеваат е на живот патување извршуваат нејзиниот сон да стане уметник. Нејзината љубов кон природата и цвеќињата секогаш го наоѓа патот во нејзините слики. Нејзините омилени предмети се градинарски сцени, цветови, празнични и селски сцени. Нејзините слики се лиценцирани за игла, уметнички отпечатоци од декоратори, таписерии, календари, позадини, картички, загатки и многу други производи. Таа живее во прекрасната северна Џорџија планини со нејзиниот сопруг Џим и нивното куче, Пени. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. жена со син фустан и крилја.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата